Proměna v ložnici (IKEA vs. Woooooo.cz)

Před lety se na nás obrátil manželský pár s prosbou o pomoc s tím, že v brzké době přivedou na svět potomka; a této nové situaci chtějí uzpůsobit ložnici. Potřebují více úložného prostoru, plus šikovně vyřešit umístění přebalovacího pultu, který prostě není kam dát.

Na tomto velmi jednoduchém příkladu vám chceme ukázat, jaké výhody zakázková výroba nábytku skýtá. Můžete si totiž nejen vybrat z čeho to bude a jak to bude barevné, ale také jak to bude velké, hluboké, široké a vysoké, co bude uvnitř a kde, jestli to má svítit samo, nebo na povel, zda se tam má vejít to a to, zda se to má otvírat nebo vysouvat, nebo třeba jestli se má něco někam schovat.

Původní stav?

Tři dvoukřídlé skříně doplňuje jedna užší, jednokřídlá, protože do zbytku prostoru by již další dvojka nevešla. Čela skříní v bílém lesku, vše celkem drahá sranda, obzvlášť přičteme-li k tomu všemu energii a čas strávený převozem a montáží.

Oukej, jdeme na to

Korpusy skříní jsme připravili tak, aby je bylo možné podsadit novými zásuvkami s několika opravdu hlubokými šuplíky s tvrdšími samodotahovacími pojezdy a mělkými úchytkami. To i proto, aby malé děti neměly šanci je jen tak jednoduše otevřít.

Přebalovací pult jsme mj. konstruovali tak, aby v budoucnu, kdy již nebude potřeba, bylo možné horní bílou desku vyjmout a komodu využít jiným (standardním) způsobem. Zásuvky v komodě jsme rozdělili na několik samostatných sektorů pomocí vnitřního členění. Část pro oblečky, pleny, kosmetiku a další věci, které musí být po ruce.

Pracovní prostor jsme doplnili o praktickou polici. Hloubku jsme samozřejmě volili tak, aby nebránila volnému a bezpečnému pohybu. Jsme rádi, že jsme mohli zákazníkům vyjít vstříc.

A mimochodem: Zeď za přebalovacím pultem doporučujeme chytře zpestřit například omyvatelnou tapetou. Jeden nikdy neví, že ano.